Reflexní terapie

Reflexní terapie – tajemná řeč lidského těla

Trochu historie

Reflexologie, neboli reflexní terapie je prastará metoda, která se zřejmě vyvíjela na různých místech zeměkoule současně. První zmínky o této metodě jsou už ze třetího tisíciletí před n. l. v díle „Žlutého císaře“. Tehdy se nazývala „Metoda pozorování nohou“. Byla hojně využívání v Číně, Starověkém Egyptě, Vietnamu, Thajsku, Tibetu…. A odtud se pravděpodobně dostala do Evropy, kde je stále více využívána k léčebným účelům. U nás se reflexní terapii věnoval Ing. Jiří Janča CSc., dnes již evropsky proslulý terapeut alternativní medicíny, který patří mezi nejpopulárnější přírodní léčitelé v ČR. Jeho žáky jsou manželé Patakyovi, kteří se reflexní terapií věnují profesionálně už do r. 1990.Manželé Patakyovi tuto metodu dále vylepšují a učí postupům své žáky.

Co je reflexní terapie

Je to organizované působení na reflexní plošky. Je to místo na chodidle, které mačkáme nebo hladíme. Je to konkrétní část chodidla, schopna účinně ovlivňovat určitý orgán nebo část těla. Její poloha je přesně definována vzhledem ke kostře chodidla.

Použití reflexní terapie

Skutečný návrat k přírodě je možný pouze skrze bosá chodidla.

Reflexní terapie je metoda použitelná pro co nejširší veřejnost. Jedná se o zcela ojedinělou a vysoce účinnou metodu alternativní medicíny. Lze ji úspěšně využít jako diagnostické metody, tak i v prevenci a léčbě nemoci. Vychází ze skutečnosti, že každý orgán má svou reflexní plošku na chodidle. Existují ještě jiné reflexní displeje kromě chodidel, například ruce, uši, předloktí, podkolení, oči atd., ale ty už nejsou z různých důvodů tak výhodné.

Základní zákon reflexní diagnostiky zní: „Bolest v reflexní plošce je přímo úměrná dysfunkci v příslušném orgánu.“

Reflexní terapie je přijatelná pro všechny věkové kategorie. Působením na jednotlivé plošky likvidujeme v těle křeče, po čemž následuje očistný proces vyplavování toxických látek a obnovení toku životní energie. Reflexní terapii lze využívat v každém stadiu zdraví nebo nemoci. Mačkáním reflexních plošek se nemůže ublížit ani v případě, že je v těle zánět nebo rakovina. Právě zánět nebo rakovina vznikne v určitém místě právě z nedostatku toku životní energie. Reflexní terapií léčíme příčinu potíží (bolestí), ne až jejich důsledek.

Účinky reflexní terapie

Účinky reflexní terapie nejsou většinou znát ihned, uzdravení je však trvalé a bez vedlejších účinků. Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře, je možno ji použít u řady běžných i chronických nemocí, zažívacích problémů, migrény, ale i při stresu. Masáž chodidla a mačkání reflexních plošek příznivě ovlivňuje i psychiku. Pokud se člověk podrobí této terapii preventivně, včas se dozví o varovných signálech těla ještě před vypuknutím choroby. Reflexní terapii lze ihned zjistit nejaktuálnější informace o člověku a jeho orgánech. Je samozřejmé, že reflexní terapie vyžaduje hodně vědomostí a praxi, ale není podmíněna mimořádnou schopností lékaře či léčitele. Je úžasná svou jednoduchostí a tím, že si jí může pomoci každý. Tato metoda nenahrazuje tradiční vyšetření a léčbu, ale každému rozšiřuje možnosti využít další metody pro své trvalé vyléčení. Uplatnění najde zejména u chronických potíží, kde současná léčba často selhává.

Částí reflexní terapie

Reflexní terapie se skládá ze čtyř částí – reflexní diagnostika, reflexní terapie, uvolnění krční páteře a postupy na lůžku. Reflexní diagnostika je nezbytnou součástí procesu léčení. Je velmi spolehlivá a výmluvní, protože v reflexních zónách se promítá okamžitě veškeré dění v člověku. Stačí vědět, kde mají orgány a části těla odpovídající reflexní plošky a během několika minut zjistíme jejich slabá místa. Výsledky reflexní diagnostiky poslouží pro doporučení vhodného čaje, tinktury, diety, vitamínové kůry.

Důležitá upozornění

Na začátku přírodní léčby může docházet i k nepříjemným reakcím. Je to dobré znamení, že se orgány probudily a začaly s regenerací svou i celého organismu. Reflexní terapie probouzí léčivé síly v organismu. Reakce na reflexní terapii netrvá dlouho a neměla by se potlačovat, nebo přerušovat. Po ukončení reakce klient poskočí na vyšší úroveň zdraví. Možností reakcí v době po zahájení reflexní terapie jsou přísně individuální a záleží od příčin nemocí. Obecně platí, že čímž jsou nemoci zastaralejší (v chronické podobě), tím je možné očekávat větší reakce.